Jarní praktikování jógy v domácím prostředí

V této době více než kdy jindy nás to nutí jít více do sebe, přehodnotit některé aspekty našeho života a propojit se znovu s krásou přírody.

Když se ráno jako první věc vědomě prodýcháte a zacvičíte si jógu, může vám to pomoci lépe vyhodnotit situaci během dne a propojit se s tím, co máte právě dělat, co je právě v daný moment nejvíce užitečné. Proto cvičme, je to jedno kdy, ale hlavně pokračujme v praktikování jógy nyní sami v domácím prostředí. Pokud nemáte doma žádné pomůcky, místo destiček použijte stejně velké knihy např. slovníky, místo pásku – pásek od županu a místo válců srolované tvrdší deky.

Vybraly jsme pro vás 3 jednoduché sestavy pro začínající + 3 sestavy pro pokročilejší studenty z knížky Základy jógy od autorky Rosamund Bellové. Jsou to ásany dobře známé z lekcí, proto si lépe na jednotlivé cviky vzpomenete, snad jen chybí sanskrtské názvosloví, ale to věřím, že většině z vás vadit nebude 🙂

např. Sestava 1:

 1. Hora – Tadásana

2. Trojúhelník – Trikonásana

3. Paršvakonásana

4. Virabhadrásana II.

5. Adho Mukha Virásana

6. Sukhásana

7. Šavásana

A z dalších sestav:

Předklon ve stoje – Ardha Uttanásana s oporou pro ruce

Můstek – Setu Bandha – děláme ji tak, že dáme 3-4 destičky pod pánev a podložíme nohy (kulatým polštářem nebo cihlami). Pokročilejší mohou samozřejmě doplnit obrácené pozice Širšásanu (stoj na hlavě) a Sarvangásanu (stoj na ramenou). Širšásanu lze zařadit po stojných pozicích a Sarvangásanu před relaxační pozicí.

Upravte si jednotlivé pozice podle toho, jak jste zvyklí z lekcí.

Rády bychom Vás ujistily, že jsme s Vámi a budeme s Vámi v kontaktu po celou dobu, kdy se nebudeme moci potkávat v lekcích. Můžete se na nás obrátit s dotazy, když budete potřebovat – telefonicky nebo emailem.

Přejeme všem pevné zdraví. NAMASTÉ.

Spouštíme přihlašování na jednorázové lekce