Lektoři

Mgr. Jaroslava Paruchová

Poprvé jsem se seznámila s jógou v U.S.A, kde jsem v letech 1995-2008 žila s rodinou. Lekce jógy v Sivananda Yoga Center – New York City, a v Nicolle Mode Yoga Center – New Jersey, byly pro mě plné inspirace. Začala jsem chodit na lekce jógy pravidelně a zjistila, jaký blahodárný účinek má jóga na mé tělo a mysl. Po několika letech praktikování jsem získala v USA první certifikát učitele jógy se zaměření na Hatha jógu. Po návratu do České republiky jsem začala vést malé skupinky v Tišnově a prošla certifikačním kurzem Kundalini jógy, jejíž kurzy jsem též krátce vedla. Pozorováním studentů v lekcích jsem stále více vnímala, jak důležité je umět naučit studenty technikám správného protažení a vnitřní práce v jógových pozicích – ásanách. Proto jsem začala do svých lekcí zařazovat prvky z Iyengar jógy, kterou též sama praktikuji, s využitím různých pomůcek. Vývoj jde dál a v současné době vnímám, že zejména ženy v dnešním hektickém světě plném starostí a stresu potřebují více odpočívat a cvičit způsobem, který je vede více k vnímání sama sebe. Proto zařazuji do lekcí pozice z JIn jógy, které jsou klidové, ale zároveň hluboce protahující. Jsem vděčná za to, že jsem na této cestě sebepoznávání a sebeobjevování a přeji vám, aby jste získali své vlastní zkušenosti a poznání i vy v našich lekcích jógy.

Jitka Vaníčková

S jógou jsem se setkala v 70. a 80. letech minulého století – tehdy to byla Hatha-jóga dle Van Lysebetha, jako jedna z mála možností, která se u nás nabízela. V té době jsem se začínala věnovat závodním sportům a jógu jsem vnímala jako možnost protažení a relaxace. Mými sporty bylo plavání, lyže-běh a triatlony, kterým jsem se řadu let věnovala. Vždycky jsem byla spíš typ vytrvalostní než dynamický a fascinovalo mě hledání vlastních hranic a jejich posouvání. 

Ve věku 45 let jsem se vrátila k józe, jednak už vnitřně klidnější, a také s počínajícími zdravotními problémy, na které – jak jsem doufala – by mohla jóga pomoci. V tomto jsem se nemýlila, ale jóga mi přinesla další nečekané dary a objevy. Zjistila jsem, že jóga je rovněž cestou, kde mohu hledat hranice a posouvat je – do nekonečna. Protože zde nejde jen o hranice a omezení fyzického těla, ale o hranice vnitřní. 

13 let praktikuji Iyengarovu jógu pod vedením Mudr. Jana Černého v Brně. V letech 2012-2015 jsem absolvovala Teacher ́s Training pod vedením italských učitelů Gabrielly Guibilaro a Davda Meloniho, který jsem zakončila závěrečnou zkouškou. Jsem držitelka mezinárodního certifikátu Iyengar Yoga Teacher úrovně Introductory I a II. Pravidelně se zúčastňuji dalších workshopů pod vedením jejich i dalších evropských učitelů (Michael Forbes, Jurek Jagucki).

Spouštíme přihlašování na jednorázové lekce